ARCHITEKT, PROJEKTANT WNĘTRZ CZY DEKORATOR

KTO WAŻNIEJSZY? KTO LEPSZY? KTO BARDZIEJ POTRZEBNY? CZY TYLKO TE TRZY OSOBY?…

PROJEKTOWANIE TO OBSZERNA DZIEDZINA WIEDZY I DOŚWIADCZENIA. TO POSTĘPUJĄCA TECHNOLOGIA I WYKORZYSTYWANIE DOBRODZIEJSTW TECHNIKI, BY SŁUŻYŁA MIESZKAŃCOM. KTO, WIĘC POTRZEBNY TOBIE DO REALIZACJI MARZEŃ O WYŚNIONYM DOMU? I TU ODPOWIEDŹ STANDARDOWA U WIELU SPECJALISTÓW: TO ZALEŻY.

TO ZALEŻY OD:

  • na jakim etapie przygody ze swoim domem jesteś. Czy Twój dom istnieje w realu czy jeszcze w Twojej głowie?
  • jak bardzo chcesz się zaangażować, a co za tym idzie ile możesz poświęcić czasu na szukanie, oglądanie, porównywanie, etc …
  • jaki budżet masz przeznaczony na realizację (chociaż w tym przypadku i tak polecam pomoc zarówno przy niskim budżecie jak i wysokim)
  • co tak na prawdę chcesz zmienić: czy to rewolucja na dużą skalę czy zmiana koloru ścian 🙂
  • ….

…. I MOŻNA DALEJ WYMIENIAĆ ….

Dlatego zrobimy sobie poniżej krótką charakterystykę ARCHITEKTA, PROJEKTANTA WNĘTRZ oraz DEKORATORA, gdzie spróbuję wyjaśnić czym te trzy zawody/osoby/dziedziny się różnią.

” Architektura to sztuka tworzenia pięknych i funkcjonalnych przestrzeni, które pozytywnie wpływają na życie ludzi” – Norman Foster

ARCHITEKT

TO OSOBA, KTÓRA MUSI MIEĆ SKOŃCZONE STUDIA WYŻSZE I ZDAĆ EGZAMIN KOŃCOWY, BY MÓC ZAPROJEKTOWAĆ TOBIE DOM MARZEŃ OD FUNDAMENTÓW PO DACH.

Nie musi się skupiać na wnętrzach, ale warto by przemyśleć na etapie projektu budowlanego pewne szczegóły wnętrzarskie, by oszczędzić sobie czasu i pieniędzy podczas realizacji inwestycji.

” Projektowanie wnętrz to sztuka układania elementów w przestrzeni, tak aby tworzyły one spójną całość, a zarazem odpowiadały potrzebom mieszkańców” – Kelly Hoppen

PROJEKTANT WNĘTRZ

TO OSOBA, KTÓRA NIE MUSI MIEĆ SKOŃCZONYCH STUDIÓW WYŻSZYCH. WYSTARCZY „SMYKAŁKA” I DOBRE ROZEZNANIE PRZESTRZENI.

Warto, by taka osoba miała doświadczenie i znała podstawowe dane techniczne odnośnie budynku. Projekt projektem i kartka wszystko przyjmie, ale dobrze byłoby, by nie wyburzać ścian nośnych czy podciągów 🙂

” Dekoracja wnętrz to sztuka tworzenia harmonii pomiędzy elementami i dodatkami w przestrzeni, której celem jest stworzenie przytulnego i pięknego wnętrza” – Candice Olson

DEKORATOR

TO OSOBA, KTÓRA ZNA SIĘ NA DOBORZE KOLORÓW, ZNA AKTUALNĄ OFERTĘ SKLEPÓW Z DEKORACJAMI I MA RĘKĘ – CZEGO SIĘ NIE DOTKNIE ZAMIENIA SIĘ „W ZŁOTO”.

Diabeł tkwi w szczegółach. Kilka dodatków i wnętrze nabiera charakteru. Ważne, by wystrój był spójny estetycznie i współgrał z mieszkańcami. To dla nich to wszystko – PAMIĘTAJ O TYM.

CHCESZ WIĘCEJ WARTOŚCIOWYCH TREŚCI?

Zapisz się już teraz do naszego newslettera, by być na bieżąco z nowościami jakie dla Ciebie przygotujemy. Twój mail jest u nas bezpieczny. Przesyłamy same wartościowe informacje.