STYLE WE WNĘTRZACH

STYL WNĘTRZA TO CZĘŚĆ DUSZY MIESZKAŃCÓW. 

POKAŻ MI SWOJE MIESZKANIE A POWIEM CI KIM JESTEŚ

KAŻDY PROJEKTANT SZCZYCI SIĘ UŻYTYM STYLEM WG KTÓREGO PROJEKTUJE. DUŻO SŁYSZĘ O POŁĄCZENIU STYLI, LUŹNEJ WARIACJI NA TEMAT, ETC. O CZYM TAK NA PRAWDĘ SĄ STYLE I O CO TYLE SZUMU?

STYL WNĘTRZA TO KONCEPCJA ARANŻACJI POMIESZCZENIA.  TO ZBIÓR OKREŚLONYCH CECH, KTÓRE NADAJĄ CHARAKTER POMIESZCZENIOM. KAŻDY STYL WNĘTRZA MA SWOJE WYJĄTKOWE CECHY, KTÓRE POZWALAJĄ NA ŁATWE ROZPOZNANIE I ODRÓŻNIENIE GO OD INNYCH STYLÓW TAKIE JAK ODPOWIEDNIE DLA SIEBIE ELEMENTY WYSTROJU, KOLORYSTYKĘ I UŻYTE MATERIAŁY.

STYLE MOŻEMY SCHARAKTERYZOWAĆ ZE WZGLĘDU NA CZAS WYSTĘPOWANIA, TERYTORIUM LUB ODPOWIEDNIĄ SZKOŁĘ PROJEKTOWANIA.

ze względu na czas

styl klasyczny 
styl nowoczesny
styl lat 60-tych 
styl secesyjny

ze względu na obszar

styl grecki 
styl śródziemnomorski /prowansalski
styl japoński
styl afrykański
styl amerykański wiejski
styl angielski
styl arabski
styl francuski
styl chiński
styl hampton
styl marokański 
styl meksykański
styl orientalny
styl skandynawski
styl szkocki
styl wenecki 
styl włoski 
styl duński 
styl góralski

ze względu na szkołę

styl minimalistyczny
styl rustykalny
styl eklektyczny 
styl etno
styl fusion
styl industrialny
styl loftowy
styl modernistyczny
styl folkowy 
styl organiczny 
styl pop-art
styl shabby-chic
styl gabinetowy 
styl vintage
styl zen
styl country
styl ekologiczny 
styl glamour
styl kolonialny 
styl art-deco
styl bauhaus

Można dalej wymieniać te wszystkie elementy i charakteryzować je względem innych kryteriów. Ważnym stylem w obecnym czasie jest również styl IKEA lub Marimekko lub poszczególnych wielkich projektantów. Lista może się nie kończyć.

CO JEDNAK JEST CIEKAWE W STYLACH I SKĄD ONE SIĘ WZIĘŁY?

WSZYSTKIE STYLE SĄ ODPOWIEDZIĄ NA POTRZEBY LUDZI

CO TO OZNACZA?

Ale jak to mówią „moda wraca”

Moda jest cykliczna, co oznacza, że trendy powracają co jakiś czas. Wiele stylów, które były popularne w przeszłości, powraca w nowej formie, a niektóre elementy są trwałe i ich wartość jest nieprzemijająca. Ponadto, moda jest również inspirowana kulturą, historią i sztuką, co oznacza, że trendy pojawiają się w różnych momentach i w różnych częściach świata. Nigdy nie będzie to dokładnie to samo, ale każdy styl znajdzie swoich zwolenników trochę później
grey concrete stair inside building

>>> ZMIANA STYLÓW CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ CZASEM WYNIKAJĄ Z NUDY

Tu można przywołać trochę matematyki – sinusoidalne następstwa wynikają z faktu, iż ludzie mieli dość przemijającej epoki. Pragnęli czegoś innego. Chcieli zmian, które przejawiały się nie tylko w społeczeństwie i wszelko obowiązujących normach. To była odpowiedź rewolucjonistów na to co się działo dookoła.

Zgodnie ze słowami René Jules Dubos 

„Myśl globalnie, działaj lokalnie.”
Najlepszym rozwiązaniem ZAWSZE jest wybór miejscowych materiałów. Wybierając lokalne materiały, można wspierać lokalnych producentów i promować zrównoważony rozwój, co jest także ważne z perspektywy ekologicznej.
white and blue striped throw pillow on white bed

>>> ZMIANA STYLÓW CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ MIEJSCEM WYNIKAJĄ Z MOŻLIWOŚCI LOKALIZACJI

W tym przypadku Matka Natura ma największy wpływ. Wszystkie użyte materiały czy charakterystyczne elementy wynikają z dostępności materiałów i warunków atmosferycznych. Piękne kamienne podłogi w stylach śródziemnomorskich, których my zazdrościmy są dla nich najtańszymi rozwiązaniami, ponieważ materiał jest dostępny w duużych ilościach. To jak u nas kafelki. Trochę pół żartem pół serio, ale właśnie tak było i jest. Takich przykładów jest mnóstwo.

Każdy człowiek jest inny

Najlepszy styl to TWÓJ INDYWIDUALNY. Piękno tej różnorodności polega na naszych osobistych doświadczeniach ze względu na wychowanie, kulturę i osobowość. Każdy ma swoje własne preferencje i gusty, co wpływa na wybory dotyczące stylu życia, mody i aranżacji wnętrz. Dlatego też, nie ma jednego stylu, który odpowiadałby każdemu, ponieważ wszyscy mamy swoje własne preferencje i styl.
groundbreaking coffee shop

>>> ZMIANA STYLÓW CHARAKTERYZUJĄCE SIĘ SZKOŁĄ WYNIKAJĄ ZE ZMIENIAJĄCYCH SIĘ POTRZEB

Powiększająca się ilość mieszkańców w mieście, trudnodostępność mebli, małe mieszkania i po przeciwnej stronie bogactwo, którym trzeba się pochwalić. Pomiędzy tymi dwoma realiami niektórych z nas są jeszcze osoby, które potrzebują spokoju w naszym cudownym, ale mocno pędzącym świecie. Inni, świadomi zmian klimatycznych na świecie, chcą mieć choć niewielki wpływ na jego poprawę. To właśnie szkoły projektowe są odpowiedzią na ich potrzeby.

CHCESZ WIĘCEJ WARTOŚCIOWYCH TREŚCI?

Zapisz się już teraz do naszego newslettera, by być na bieżąco z nowościami jakie dla Ciebie przygotujemy. Twój mail jest u nas bezpieczny. Przesyłamy same wartościowe informacje.